Różnice między wywrotką z pojedynczym a bliźniaczym kołem z tyłu

Kompaktowa ciężarówka miejska włoskiego producenta zyskuje sobie coraz szersze grono zwolenników. Pojazd dostawczy Piaggio Porter NP6 opracowano bowiem pod kątem jak najwyższej wydajności przy realizacji zadań transportowych. Przedsiębiorcy korzystają tutaj nie tylko na niższych kosztach eksploatacji ze względu na zastosowanie silników typu combi fuel, ale również z uwagi na możliwość przewiezienia za jednym razem ładunku o bardzo dużej masie.

 

Model ten można też z dużą łatwością dostosować do specyfiki działalności – dostępne są różnorodne zabudowy, kilka poziomów wyposażenia, a także jednostki paliwowe przygotowane do pracy na krótki bądź długi zasięg. Wśród oferowanych konfiguracji znajduje się też oczywiście wywrotka z pojedynczym lub bliźniaczym kołem z tyłu o maksymalnym kącie przechyłu 45°. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej obu tym wariantom i wskażemy najważniejsze różnice między nimi!

 

Piaggio Porter NP6 – ciężarówka stworzona do pracy w każdych warunkach

Wywrotka z bliźniaczym kołem pozwala oczywiście przewieźć znacznie cięższy ładunek. Różnica w przypadku najmocniejszych konfiguracji (benzyna + LPG, największy rozstaw osi i wymiary, długi zasięg) wynosi aż 300 kg. Piaggio Porter NP6 w tej wersji charakteryzuje się doskonałą stabilnością, a jego wydajność docenią zarówno firmy budowlane, jak i wszystkie przedsiębiorstwa transportowe realizujące dostawy daleko poza miasto, zwłaszcza gdy czasem muszą zrobić trasę w bardziej wymagającym terenie.

 

Piaggio Porter NP6 w konfiguracji wywrotka z kołem pojedynczym cechuje się natomiast mniejszymi gabarytami, a niższa masa pozwala mu zachować nieco lepszą zwrotność i łatwiej radzić sobie z poruszaniem się w zatłoczonych centrach miast. Choć ciężarówka ta przewiezie mniej ładunku (maksymalnie 1000 kg) i nie jest tak uniwersalna jak jej większy brat, zdecydowanie warto rozważyć jej zakup, jeżeli zależy Ci na niskich kosztach eksploatacji.

 

Funkcjonalna wywrotka z bliźniaczymi lub pojedynczymi kołami tylnej osi

W dalszym ciągu zastanawiasz się, która konfiguracja będzie najlepsza w Twoim przypadku? Przejrzyste porównanie parametrów Piaggio Porter NP6 z zabudową typu wywrotka z pojedynczym bądź bliźniaczym kołem z tyłu znajdziesz tutaj. Możesz też skorzystać z fachowego doradztwa ze strony naszych ekspertów, chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania!

0
Feed

Zostaw komentarz