Porady serwisowe dla utrzymania Piaggio Porter NP6

Samochód dostawczy to niezbędny element w życiu niemal każdego przedsiębiorcy. Jeśli chcesz, by posłużył Ci jak najdłużej, powinieneś o niego regularnie dbać. Na co dokładnie zwracać uwagę, by zwiększyć żywotność auta? Dowiesz się tego w poniższym artykule; wskazówki tu zawarte przydadzą się każdemu, kto chce doglądać swojej ciężarówki Piaggio Porter NP6.

 

Regularne przeglądy to podstawa

Na początek musisz wiedzieć, że te samochody powinno się serwisować co 15 000 km w sprawdzonym serwisie lub raz w roku, jeśli nie mają przejechanych kilometrów. Tym, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest systematyczna wymiana filtra i oleju zgodna z zaleceniami producenta w tylnym moście oraz skrzyni biegów. Przy wymianie należy pamiętać, że każdy Piaggio Porter NP6 jest napędzany silnikiem benzynowym z gazem ziemnym lub LPG.

W przypadku awarii Piaggio Porter NP6 można skorzystać z filtru przykręcanego FILTRON OP564 o wysokości 66 mm i średnicy 69 mm. Dobrze sprawdzi się też filtr przykręcany PURFLUX LS896 o wysokości 65 mm.

 

Jak wymienić olej silnikowy?

Jeśli chcesz, możesz przeprowadzić prace serwisowe i wymienić olej silnikowy samodzielnie. Żeby to zrobić, musisz wykonać następujące kroki:

  1. Zlokalizuj główne elementy smarowania silnika: wlew oleju w górnej części, miarka oleju w misce olejowej (przesyła dane o jego poziomie do deski rozdzielczej za pomocą sterownika ECU), filtr oleju i korek spustowy, który znajduje się pod silnikiem w misce olejowej.
  2. Odkręć korek wlewu i pociągnij bagnet w górę.
  3. Odkręć śrubę spustową (najpierw podłóż pojemnik na zużyty olej pod korek!).
  4. Wyjmij filtr z obudowy.
  5. Wyczyść gniazdo filtra.
  6. Zamontuj nowy egzemplarz.

Pamiętaj, żeby wymieniać olej, gdy jest jeszcze ciepły, ponieważ wtedy ma on większą płynność. Ważne jest też, by nie dopuścić zanieczyszczeń do gniazda montażowego filtra. Jeśli zachowasz ostrożność, wykonasz po kolei powyższe kroki i zapamiętasz podane tu informacje, Twoja praca z Piaggio Porter NP6 zakończy się sukcesem.

To bardzo ważne, by regularnie doglądać stanu pojazdu - właściciele aut z usterkami mogą stracić prawo jazdy, dowód rejestracyjny i zapłacić mandat.

0
Feed

Zostaw komentarz