Historia sukcesu - nowy hakowiec

Nasza firma stale poszerza swoją ofertę o pionierskie rozwiązania. Dlatego 30 listopada 2022 oddaliśmy do użytku nowy model ciężarówki Piaggio Porter NP6 – jest to pierwszy w Polsce pojazd wyposażony w system hakowy. Auto jest częścią projektu „Rozwój istniejącego systemu selektywnej zbiórki i transportu odpadów komunalnych wysegregowanych u źródeł w gminie Bystrzyca Kłodzka”, w ramach którego instalowane są nowoczesne, inteligentne pojemniki na odpady. Ich obsługą zajmie się właśnie niskoemisyjny pojazd Piaggio Porter NP6, który został odebrany przez zarząd Zakładu Usług Komunalnych w Bystrzycy Kłodzkiej.

 

Piaggio Porter NP6 napędzany jest na benzynę oraz LPG. Ma układ napędowy 4 × 2, tylną oś z bliźniaczymi kołami oraz hamulce tarczowe. Co ważne, rozstaw osi pojazdu wynosi 3250 mm. Dzięki światłom do jazdy dziennej oraz reflektorom przeciwmgielnym można się nim bezpiecznie poruszać w niekorzystnych warunkach pogodowych. Dodatkowymi zabezpieczeniami są system kontroli trakcji, ESP oraz ABS (lub EBS). Co więcej, hakowiec wyposażony jest w nowoczesny hamulec przydatny na wzniesieniach, który wspomaga poruszanie się po stromych drogach.

 

Zabudowa hakowca Piaggio Porter NP6

Urządzenie hakowe w Piaggio Porter NP6 spełnia wymogi Dyrektywy Maszyn 2006/42/CE. Jego masa wynosi 360 kg, a długość - 3000 mm; jest to przyrząd o udźwigu 3 – tonowym, z teleskopowym lub przegubowym ramieniem głównym służącym do załadunku i rozładunku kontenerów rolkowych. Wysokość samego haka to 1200 mm. Co ważne, pojazd wyposażony jest w ramię hakowe lub łamane, nieprzesuwne, co umożliwia przewożenie ładunków o różnej długości z zachowaniem krótkiego zwisu. Ma również blokadę, która zabezpiecza ramię podczas wywrotu.

 

Warto zaznaczyć, że urządzenie hakowe może być zdalnie sterowane z doskonale wyposażonej, dwuosobowej kabiny kierowcy. Znajduje się w niej dużo udogodnień, w tym m.in.:

  • uchwyt na telefon z USB,
  • klimatyzacja,
  • radio z systemem głośnomówiącym,
  • gniazdko 12 V.

Nasz hakowiec jest nowoczesnym, funkcjonalnym pojazdem – pierwszym tego typu w kraju!

0
Feed

Zostaw komentarz